ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Flickr i Getty zakończyły współpracę. Co dalej? Antoni Żółciak

2014-03-11
1 komentarzy
5
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Flickr i Getty zakończyły współpracę. Co dalej?
fot. Flickr, CC, JefferyTurner
Jeszcze w 2008 roku Yahoo! zawarło z Getty umowę, na mocy której ten ostatni mógł udostępniać zdjęcia z Flickra. Teraz porozumienie zostało zerwane

Niemalże sześcioletnia umowa pomiędzy Yahoo!, właścicielem Flickra, oraz Getty Images (najpopularniejszym bankiem zdjęć na świecie) właśnie dobiegła końca. "Jesteśmy otwarci na ponowną kooperację z Yahoo!/Flickrem, ale obecnie nie angażowaliśmy się w nowy układ" - taką informację Getty miało rozesłać w mailu do współpracowników, w tym też fotografów, którzy udzielali się - siłą rzeczy - w obydwu serwisach.

Oficjalnego oświadczenia ze strony Getty jeszcze nie ma. Stock zapewnia przy tym, że osoby sprzedające kadry nie muszą się o nic obawiać - status fotografa pozostanie aktywny niezależnie od ilości zdjęć dystrybuowanych przez serwis. Co więcej, zbiór znany wcześniej jako Flickr Collection stanie się teraz ozdobą wewnętrznej kolekcji "Getty Moment", dostępnej również za pośrednictwem platform mobilnych.

Getty Images deklaruje ponadto, że zaprzestanie przeszukiwania bibliotek Flickra, a tym samym nie będzie już samo zapraszać fotografów do współpracy.

Sama ta wiadomość jest kolejnym, po tym ogłoszeniu, powodem do dyskusji związanej z obydwiema witrynami. Reakcje komentujących są podzielone - jedni uważają, że Flickr wcale Getty nie potrzebuje, inni natomiast, że ten pierwszy jest już zupełnie nieużywalnym produktem, głównie z racji na ostatnie zmiany w oprogramowaniu i sposobie korzystania z serwisu.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl