ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Polak zwycięzcą Wildlife Photographer of the Year 2013

2013-10-16
3 komentarzy
34
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Polak zwycięzcą Wildlife Photographer of the Year 2013
Mateusz Piesiak, młody polski fotograf zdobywcą głównej nagrody w konkursie fotografii przyrodniczej Wildlife Photographer of the Year

Ogłoszono dziś zwycięzców tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year, w Polsce znanego jako Fotografia Dzikiej Przyrody. Pierwsze miejsce w kategorii od 15 do 17 lat przyznane zostało przez międzynarodowe jury polskiemu fotografowi Mateuszowi Piesiakowi za zdjęcie "Ostatnie światło". W edycji 2011 Mateusz również zajął pierwsze miejsce w kategorii 11-14 lat.

Zrobiona przez niego fotografia znajdzie się na wystawie, która otwarta zostanie 18 października w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Zostanie ona zaprezentowana obok zdjęć, które zwyciężyły w kategorii ogólnej (fotografia autorstwa Grega du Toita) oraz w kategorii Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody (Young Photographer of the Year) (fotografia autorstwa Udayana Rao Pawara), stanowiąc element znanej na całym świecie kolekcji 100 niezwykłych obrazów.

W tym roku, do konkursu organizowanego przez londyńskie Muzeum Historii Naturalnej oraz BBC Worldwide, zgłoszono niego niemal 43 tys. prac aż z 96 krajów. Jak powiedział przewodniczący jury, znany fotograf dzikiej przyrody, Jim Branderburg: "Dzięki tym utalentowanym fotografom robienie zdjęć przyrodniczych stało się prawdziwą formą sztuki. Dają nam oni niecodzienną szansę podpatrzenia przyrody i miejsc, które choć podlegają ciągłej zmianie, dzięki fotografiom będą mogły być podziwiane przez przyszłe pokolenia. Udział w tak ważnym konkursie jest dla mnie wielkim zaszczytem".

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl