ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Wszyscy Jesteśmy Fotografami - Jak pokazać koniec Krzysztof Mularczyk

2016-11-29
0 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - Jak pokazać koniec
fot. Enrique Metinides, Primer plano de mujer rubia arrollada e impactada contra un poste, en avenida Chapultepec, Ciudad de Mexico, 1979
"Fotografia i śmierć, czyli jak pokazać koniec" - oto temat spotkania z Tomaszem Ferencem w ramach cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Pisanie i mówienie o relacjach fotografii i śmierci ma już długą tradycję, oraz swego rodzaju klasyków. Tego rodzaju wątki pojawiały się w tekstach Rolanda Barthesa, Susan Sontag, Borisa von Brauchitscha, ale także u wielu innych autorów zajmujących się tym medium. Fotografię mortualną bada się na wiele sposób, stosując perspektywę historyczną, filozoficzną, socjologiczną, antropologiczną a nawet estetyczną. Co ciekawe pierwsza refleksja o mortualnej naturze fotografii pojawiała się już kilka lat po jej oficjalnym opatentowaniu. Od tego czasu temat nieustannie powraca i wydaje się, że nic nie jest w stanie tego zmienić. W czasie wystąpienia pokazane zostaną różne wątki pokazujące proces teoretycznego uwikłania fotografii w relacje ze śmiercią oraz fotograficzne egzemplifikacje tego zjawiska.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 19:00 tradycyjnie w barStudio w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1). Wstęp wolny. Strona wydarzenia: www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami.

Tomasz Ferenc

Pracuje w Katedrze Socjologii Sztuki i Edukacji UŁ, wykłada w łódzkiej PWSFTviT. Jego zainteresowania koncentrują się na szeroko rozumianych badaniach kultury wizualnej (ze szczególnym naciskiem na fotografię) oraz na problematyce emigracyjnej. Autor książek: "Fotografia. Dyletanci, amatorzy i artyści" (2004), "Artysta jako Obcy. Socjologiczne studium polskich artystów na emigracji" (2012), "Dennis. Biographical story of an American" (2014). Redaktor i współredaktor kilku antologii tekstów, artykułów oraz tekstów popularnonaukowych.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl