ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Fotosprint 2016 - wyjątkowy konkurs fotograficzny

2016-09-30
5 komentarzy
16
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotosprint 2016 - wyjątkowy konkurs fotograficzny
Sławy polskiej fotografii, zaskakujący temat, niebanalna sportowa formuła, cenne nagrody i praktyczna wiedza - tego nie zabraknie podczas I Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Fotografowaniu "Fotosprint 2016"

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, ale jest szczególny. I Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016 to wyjątkowy, pionierski projekt z uatrakcyjnioną formułą. Jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć odbywających się w ramach przygotowań do Festiwalu Sztuki Fotoreportażu. Po pierwsze będzie to konkurs jednodniowy. Po drugie do konkursu zgłosić można tym razem tylko jedno zdjęcie, wybrane z pośród tych zrobionych po starcie i ogłoszeniu tematu. Po trzecie podczas finału pokazane będą wszystkie dopuszczone zdjęcia i ich ocena będzie publiczna z udziałem publiczności. Po czwarte finał konkursu będzie miał dynamiczną formę turniejową.

I edycja konkursu "Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Fotosprint 2016" odbędzie się 8 i 9  października 2016 w Katowicach, Częstochowie i na terenie całego Województwa Śląskiego.

Dla kogo jest Fotosprint?

Krótko mówiąc dla wszystkich: zawodowców, amatorów i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy sprzęt. Najlepsze fotografie nie są z reguły zasługą doskonałego aparatu, a tego, kto za nim stoi. Wyobraźni, wrażliwości, wyczucia i dobrego kadru nie zastąpi żaden sprzęt. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest cenne.


fot. Wojciech Grzędziński
fot. Wojciech Grzędziński

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać "tu i teraz", zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem uczestników będzie wykonanie tylko jednego zdjęcia (wybranego oczywiście spośród wszystkich, zrobionych podczas zawodów), nawiązującego tematycznie głównego tematu Konkursu, który do momentu startu pozostanie tajemnicą.

Na realizację zadania przewidziano 24 godziny pierwszego i drugiego dnia konkursowego (od godz. 10:00 do godz. 10:00). Temat główny zostanie ogłoszony na starcie "Fotosprintu" (8 października b.r., godz. 10:00, w centralnym punkcie Katowic w siedzibie Śląskiego Oddziału ZPAF, przy ul. Św. Jana 10 IIp.).

Opcjonalnie alternatywnym, drugim miejscem startu będzie Częstochowa, Budynek Odwachu przy Pl. Biegańskiego (na prawo od Ratusza). Przyjmowanie prac będzie możliwe drugiego dnia konkursowego (9.10.2016) w godz. 10:00-12:00 albo e-mailem na adres foto@fotosprint.org lub poprzez fizyczne zgrywanie zdjęć w miejscu Wielkiego Finału. 

Finał odbędzie się w Częstochowie drugiego dnia konkursowego (9.10.2016) w godzinach wieczornych, w sprawdzonym miejscu, adekwatnym do jego sportowego charakteru, Pubie Sportowym Stacherczak, podziemia DH Schott, al. Kościuszki 1. 


fot. Wojciech Grzędziński
fot. Wojciech Grzędziński

Jury i nagrody

W Jury zasiądą sławy fotoreportażu Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Uczestnicy i publiczność będą mogli przyglądać się pogrupowanym losowo zdjęciom i w formie publicznemu głosowaniu Jurorów prowadzącemu do wyboru finalistów każdej z grup eliminacyjnych, a następnie w kolejnych turach pucharowych (1/16,1/8, ¼, ½, finał) doprowadzić do interaktywnego wyboru trójki zwycięzców. Wybory zwycięskich zdjęć w formie sportowej, pucharowej rywalizacji będą miały charakter warsztatów fotograficznych, pod kierunkiem Kapituły składającej się z uznanych w Polsce i na świecie Twórców. Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród wręczenie nagród i medali (być może z udziałem Supergwiazdy sprintu, Pani Ireny Szewińskiej) oraz ogłoszenie Mistrza WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W FOTOGRAFOWANIU 2016, I-ego V-ce Mistrza i II-ego V-ce Mistrza. Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej na dzień przed startem wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej organizatora, a także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 10 zł (w przypadku, jeśli wpłata nastąpi do 5. października 2016) lub 15 zł jeśli wpłata nastąpi po tym terminie lub w dniu startu. W przypadku osoby niepełnoletniej potrzebne będzie jeszcze wypełnienie krótkiego formularza. Na start wystarczy zabrać ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartę pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia.

Więcej informacji

Szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na: www.festiwalsztukifotoreportazu.orgwww.festiwalsztukifotoreportazu.org lub www.fotosprint.org

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl