ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Wszyscy Jesteśmy Fotografami z Witkiem Orskim Krzysztof Mularczyk

2016-06-02
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wszyscy Jesteśmy Fotografami z Witkiem Orskim
"Klisze w zdjęciach, czyli o stereotypach wizualnych współczesnej fotografii" - zapraszamy na przedostatnie już spotkanie w ramach WJF, które poprowadzi Witek Orski

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godz. 19:00 (barStudio w Teatrze Studio, Pl. Defilad 1, Warszawa). Temat wieczoru brzmi "Klisze w zdjęciach, czyli o stereotypach wizualnych współczesnej fotografii". Spotkanie poprowadzi Witek Orski.

"Dość przewidywalną konsekwencją tego, że dzisiaj >>wszyscy jesteśmy fotografami<< jest fakt, że wszyscy robimy stosunkowo podobne zdjęcia - mówi Witek Orski, artysta wizualny i teoretyk fotografii. "W kolejnych dekadach fotografia wytwarzała nawyki wizualne, które często w nieuświadomiony sposób były adoptowane przez użytkowników tego medium. W ten sposób nawyki przeistaczają się w trendy, mody, style i estetyki. Internet jako środowisko naturalne współczesnej fotografii na niespotykaną wcześniej skalę przyspieszył i zintensyfikował ten proces. Podczas spotkania zaproponuję szkic mapy takich nawyków oraz pokażę co robi z nimi sztuka współczesna. Zarazem sama sztuka nie jest wolna od własnych stereotypów wizualnych, dlatego postaram się poddać analizie również takie przypadki, przeprowadzając rodzaj archeologii współczesnych nawyków i klisz artystycznych".

Więcej o spotkaniu na: Fb/wszyscyjestesmyfotografami oraz wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com

Witek Orski 

Artysta wizualny i teoretyk fotografii. W swoich pracach łączy post-konceptualną refleksję nad medium z wątkami egzystencjalnymi i politycznymi. Jego fotografie były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych: "Wulgarne" (2012) oraz "Ćwiecenie" (2014), obydwie w galerii Czułość w Warszawie, a także na wystawach grupowych w Tokio, Paryżu i Budapeszcie, oraz w Polsce m.in. w ramach wystawy "Co widać. Polska sztuka dzisiaj" w Muzeum Sztuk i Nowoczesnej w Warszawie. Doktorant w Instytucie Filozofii UW oraz na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP. Wykładowca Akademii Fotografii. Mieszka i pracuje w Warszawie.

fot. Witek Orski "Pręt (194)", 2014
fot. Witek Orski "Pręt (194)", 2014
fot. Witek Orski "Pręt (194)", 2014

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl