ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

X Przegląd Portfolio i nagroda Griffin Art Space

2015-04-27
0 komentarzy
19
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
X Przegląd Portfolio i nagroda Griffin Art Space
Trwa nabór prac do 10. jubileuszowej edycji Przeglądu Portfolio w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie

Fundacja Griffin Art Space wraz z Fundacją Sztuk Wizualnych, organizatorem festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, zapraszają do wzięcia udziału w 10. jubileuszowej edycji Przeglądu Portfolio oraz towarzyszącemu mu konkursowi Griffin Art Space, w którym nagrodą jest wystawa oraz produkcja profesjonalnej teczki kolekcjonerskiej.

Przegląd Portfolio to od wielu lat sztandarowy punkt w programie Miesiąca Fotografii. Jest to bowiem dla młodych twórców wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z doborowym gronem polskich i zagranicznych recenzentów. Wśród nich znajdą się w tym roku przedstawiciele najważniejszych zagranicznych instytucji (m.in. Anna Dannemann z Photographers‘ Gallery, Markus Schaden, dyrektor The PhotoBookMuseum), jak też uznani polscy kuratorzy, krytycy i artyści (nominowana do Oscara Magda Hueckel, tegoroczny laureat paszportu polityki Jakub Woynarowski i wielu innych). Udział w Przeglądzie jest dla ambitnych artystów nie tylko okazją do poddania swoich prac ocenie specjalistów, ale także szansą na nawiązanie cennych kontaktów, które mogą zaowocować przyszłą współpracą.

Po raz drugi Przeglądowi towarzyszy nagroda Griffin Art Space - Lubicz 2015 dla autora najlepszego portfolio. Jest nią produkcja autorskich, profesjonalnych teczek kolekcjonerskich, z których jedna zostanie zakupiona do kolekcji Fundacji Griffin Art Space. Dodatkowo prace zwycięzcy zostaną zaprezentowane w formie wystawy w ramach kolejnej edycji Miesiąca Fotografii. Teczkę i wystawę laureata pierwszej edycji konkursu, Bogusława Madeja, będzie można obejrzeć w galerii "Księgarnia | Wystawa" od 15 maja do 15 czerwca 2015.

"Jubileuszowy, dziesiąty już Przegląd Portfolio będzie okazją do inspirujących spotkań. Zależy nam na tym, aby twórcy ubiegający się o udział w Przeglądzie mogli także, dzięki naszemu wsparciu, przygotować indywidualną wystawę, która jest ważnym wydarzeniem w budowaniu artystycznej biografii" - mówi Anna Klimczak, prezes Fundacji Griffin Art Space. "Dlatego ustanowiliśmy nagrodę Griffin Art Space - Lubicz 2015. Dodatkowo chcieliśmy uhonorować laureata przekazaniem kolekcjonerskiej teczki z pracami, która wpierałaby aktywność artystyczną, a równocześnie budowała kolekcję fundacji".

"Zainteresowanie, jakie w ubiegłym roku wywołała nagroda, przyznana po raz pierwszy, przeszło nasze oczekiwania. Laureat podbił serce publiczności, krytyków oraz mediów. Współpraca z Fundacją Griffin Art Space pozwala na odkrywanie prawdziwych talentów oraz odpowiedzialne i efektywne wspieranie rozwoju artystów, to ogromna wartość tego partnerstwa" - dodała Agnieszka Dwernicka, prezes Fundacji Sztuk Wizualnych i dyrektor Miesiąca Fotografii w Krakowie.

X Przegląd Portfolio odbędzie się 23 maja w godzinach 11.00–17.30 w Centrum Biurowym Lubicz przy ulicy Lubicz 23 w Krakowie. Po zakończeniu części zamkniętej rozpocznie się Portfolio Evening - otwarte dla publiczności spotkanie z recenzentami i uczestnikami Przeglądu, podczas którego przy dobrej muzyce i lampce wina będzie można obejrzeć wszystkie prezentowane portfolia (do połowy czerwca będą one pokazywane w tym samym miejscu w formie prezentacji multimedialnej). Ponadto podczas części otwartej wydarzenia będzie można obejrzeć teczkę ubiegłorocznego laureata Konkursu Griffin Art Space - Bogusława Madeja.

Nabór zgłoszeń trwa do 3 maja. Liczba miejsc jest ograniczona. Zasady uczestnictwa i pełny regulamin dostępne na stronie festiwalu.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl