ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Szkoła Druku Medikon organizuje bezpłatne warsztaty

2015-02-27
2 komentarzy
25
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Szkoła Druku Medikon organizuje bezpłatne warsztaty
Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty druku fotograficznego i zarządzania barwą Szkoła Druku Medikon

Organizowane przez Medikon Polska warsztaty druku fotograficznego i zarządzania barwą połączone są z pokazem możliwości najnowszych drukarek fotograficznych Epson i DNP, monitorów graficznych Eizo, rozwiązań do kalibracji X-Rite, papierów fotograficznych do druku atramentowego Sihl Masterclass, Fomei Collection, FomeiJet i Harman by Hahnemühle oraz przenośnego oświetlenia plenerowego, zasilaczy i generatorów Fomei.

Najbliższe edycje warsztatów odbędą się 6 marca 2015 w Poznaniu i 13 marca 2015 w Krakowie, w godzinach 10:00-16:00. Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami i ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Miejsce i czas warsztatów

Poznań

Kraków:

Program warsztatów

Część I (10:00 - 14:00)
Zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy

Warsztaty poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska. Omówi przygotowanie cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą. Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC. Podczas warsztatów, entuzjaści fotografii oraz zawodowcy, pracujący na co dzień z odbitkami fotograficznymi w punktach druku, studiach i laboratoriach fotograficznych, mogli będą poznać i sprawdzić w działaniu najnowsze technologie uzyskiwania odbitek fotograficznych ze zdjęć cyfrowych, takie jak:

 • Drukarki fotograficzne dla ambitnych fotografów Epson SureColor SC-P600 i Epson L1800
 • Suche minilaby do studiów i laboratoriów fotograficznych Epson SureLab SL-D700
 • Drukarki termosublimacyjne do zakładów foto, foto budek i na eventy DNP DS620
 • Monitory dla fotografów Eizo ColorEdge CS240, CX241 i CG247
 • Urządzenia i oprogramowanie do kalibracji i profilowania X-Rite
 • Papiery do druku atramentowego Sihl Masterclass, Fomei Collection, FomeiJet i Harman by Hahnemühle

Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

 • Zarządzanie barwą w środowisku pracy fotografa – zasada działania.
 • Różnice między urządzeniami w procesie tworzenia obrazu cyfrowego.
 • Kontrola koloru i balansu bieli w lustrzance cyfrowej.
 • Format pliku – RAW czy JPG – różnice w zakresie reprodukcji barwy.
 • Podstawowe modele i przestrzenie barwne w fotografii – RGB czy CMYK?
 • Profile ICC – czym są i dlaczego są takie ważne?
 • Monitor do pracy z fotografią – wybór, kalibracja i profilowanie.
 • Kalibracja programowa i sprzętowa – różnice i możliwości.
 • Zarządzanie barwą w programie Adobe Photoshop.
 • Softproofing – symulacja barw wydruku w oprogramowaniu Adobe Photoshop i Mirage.
 • Proofing i softproofing – kiedy stosować, na co uważać.
 • Przygotowanie i drukowanie fotografii z użyciem profili ICC.
 • Wpływ otoczenia na odwzorowanie barw na monitorze i wydrukach.
 • Papiery do druku atramentowego – przegląd szerokiej gamy podłoży do drukarek atramentowych – od podstawowych powlekanych papierów błyszczących po ekskluzywne podłoża matowe, artystyczne (Fine Art, Canvas) i archiwalne (Baryta, Fibre Base, 100% Cotton).

Część II (14:00-16:00)
Światło w fotografii studyjnej i plenerowej.

Warsztaty poprowadzi Łukasz Borowski z firmy Medikon Polska. W tej części uczestnicy dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak fotografować w plenerze bez prądu oraz poznają innowacyjne funkcje przyspieszające pracę. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z oświetleniem studyjnym zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących (błyskowe i światła ciągłego) oraz rozwiązaniami do fotografowania w plenerze. Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

 • Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia studyjnego Fomei
 • Co jest ważne przy wyborze studyjnej lampy błyskowej?
 • Jak używać sprzęt, aby efektywnie go wykorzystać?
 • Dlaczego tak ważna jest powtarzalność temperatury barwowej i mocy błysku?
 • Nowe i nietypowe funkcje lamp studyjnych.
 • Fotografia z jednym źródłem światła – fakty i mity.
 • Oświetlenie plenerowe zasilacze i generatory – różnice, wady i zalety obu rozwiązań.

Organizator i prowadzący warsztaty

Organizatorem jest firma Medikon Polska Sp. z o.o. - dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki Fomei w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego Fomei Collection, FomeiJet, Sihl Masterclass, Harman by Hahnemühle i Epson Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

Fomei - marka, która od ponad 22 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

Łukasz Borowski - Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposarzenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf , na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

Szymon Aksienionek - Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl