ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Bezpłatne warsztaty skanowania negatywów i zdjęć

2014-11-25
7 komentarzy
59
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bezpłatne warsztaty skanowania negatywów i zdjęć
Firma Medikon zaprasza na darmowe warsztaty skanowania zdjęć i negatywów na skanerach fotograficznych Epson

Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty skanowania zdjęć i negatywów na skanerach Epson z pokazem możliwości najnowszych skanerów fotograficznych Epson Photo i V850 Pro. Spotkanie odbędzie się 30 listopada w godzinach 10:00-15:00 w Studio Medikon przy ul. Cyklamenów 7 w Warszawie. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 9:30. Zapisy trwają do 26 listopada na stronie organizatora. Ilość miejsc jest ograniczona. Warsztaty poprowadzi Karol Bagiński. Jego artykuł "Jak profesjonalnie skanować w domu" znajdziecie na naszej stronie.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak uzyskać najwyższej jakości pliki obrazu w procesie skanowania zdjęć, filmów, klisz i negatywów na skanerach fotograficznych Epson V850 Pro, V550 Photo i V370 Photo.

Program warsztatów

 • Film fotograficzny czarno-biały, kolorowy, slajd. Cechy i różnice. Naświetlenie i wywołanie jako podstawa technologiczna.
 • Wstęp do zarządzanie kolorem domowego stanowiska komputerowego.
  1. Digitalizacja obrazu fotograficznego w skanerze.
  2. Rozdzielczość optyczna elementu rejestrującego.
  3. Przestrzeń koloru skanerów Epson V850 Pro, V550 Photo i V370 Photo
  4. Dynamika zapisu poszczególnych modeli.
  5. Oprogramowanie Epson Scan.
  6. System ramek do filmów V850 Pro.
 • Skanowanie — zasady:
  • Ustawianie ramki obszaru skanowania
  • Parametry pliku docelowego: rozdzielczość, kolor czy skala szarości?
  • Wielkość i format pliku
 • Potencjał wykorzystywania skanu do wydruku. Wykonanie skanu i wstępna postprodukcja pod kątem druku cyfrowego.

Informacje o organizatorze i prowadzącym

Organizator: Firma Medikon Polska Sp. z o.o. - dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

Prowadzący: Karol Bagiński - absolwent i wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii w pracowni edycji cyfrowej oraz sprzętu. Fotograf, specjalista edycji cyfrowej i archiwizacji materiałów fotograficznych, operator DTP. Na co dzień przygotowuje druk materiałów fotograficznych na wystawy, do albumów fotograficznych i publikacji. Współpracuje stale m.in z Domem Spotkań z Historią, Doc! Photo Magazine. Właściciel i specjalista w Foto-Grafika.pl.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl