ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Warsztaty

Weekend z Miesiącem Fotografii w Krakowie [06.06-08.06]

Weekend z Miesiącem Fotografii w Krakowie [06.06-08.06]
Wystawa "Oddźwięki" Jakuba Woynarowskiego, Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014, fot. Ivan Sitsko
Zbliża się przedostatni już weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zobaczcie, co nas czeka!

Na Miesiącu Fotografii w Krakowie w ten weekend, oprócz wystaw stałych (szczegóły znajdziecie w artykule "Rusza Miesiąc Fotografii w Krakowie") oraz wystaw z Sekcji ShowOFF 2014 ("Weekend z Miesiącem Fotografii w Krakowie"), polecamy warsztaty i wykłady. Oto szczegółowy plan!

Miesiąc Fotografii w Krakowie - piątek 06.06

  • Wykład performatywny: Sebastian Cichocki & Łukasz Jastrubczak "(częściowo) zakopany sześcian"

W poniedziałek 1 lipca 1968 roku Sol LeWitt wysłał pocztówkę z Bergeijk w Holandii na adres swoich przyjaciół, Boba i Nancy Smithsonów "Wróciłem do Holandii po pięciu dniach spędzonych w Kassel. Documenta to jeden wielki chaos. Jeśli robotnicy nie zniszczą mojej pracy, zrobią to z pewnością studenci. Postanowiłem zakopać jeden z moich sześcianów pod domem Visserów. Właśnie zakończyli rozbudowę i przenieśli się do domu zaprojektowanego przez Rietvelda. Zakopię sześcian jeszcze tego popołudnia. Jest to pudełko z nierdzewnej stali, w jego środku ukryte jest dzieło sztuki, które wybrała Mia Visser". Wykład stanowi rekonstrukcję zdarzeń sprzed 46 lat, jest próbą dotarcia do środka stalowego pudełka ("niewidzialnego, ale poznanego", jak komentował LeWitt) zakopanego pod domem Mii i Carela Visserów, zaprojektowanym w latach 50. przez Gerrita Rietvelda.

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki,
pl. Szczepański 3a, Kraków
Godz. 18:00

Miesiąc Fotografii w Krakowie - sobota 07.06 - niedziela 08.06

W trakcie dwudniowego warsztatu organizatorzy zaproponują uczestnikom praktyczne metody pracy nad czuciem i obserwacją ruchu. Wspólnie poszukają sposobów na określenie własnych intencjii, życzeń i oczekiwań wobec pracy twórczej. Zastanowią się nad zespołem zachowań, które uruchamiamy oraz przyzwyczajeniami, którymi operujemy, gdy włączamy praktykę mówienia o rzeczywistości za pomocą różnych mediów. Jak pisał w swoim eseju "Oczy skóry" Juhani Pallasmaa: "Oko współpracuje z ciałem i pozostałymi zmysłami. [...] Zmysły nie tylko przekazują informację poddawaną osądowi intelektu; są również narzędziami uruchamiającymi wyobraźnię [...]"

Miejsce: Fundacja Sztuk Wizualnych, ul. Ślusarska 9.
liczba miejsc: 12
Zapisy do 5.06.: workshop.jomart@gmail.com
Wiek 18 +
Godz. 11:00-15:00

Miesiąc Fotografii w Krakowie - niedziela 08.06

  • "Pokój wspomnień" akcja artystyczna - Warsztaty towarzyszące wystawie "Oddźwięki"

To akcja artystyczna skierowana do odbiorców o kontemplacyjnym usposobieniu. Lubisz delektować się doznaniami zmysłowymi płynącymi z otaczającego świata? To coś dla Ciebie! Zaciemnione studio fotograficzne zmieni się w wyjątkowe laboratorium, w którego przestrzeni różne bodźce oddziaływały będą na zmysły Uczestników próbując przywołać wspomnienia. Dajcie się zaskoczyć, a portrety wykonane w trakcie akcji ujawnią wielość odczuć i emocji. Portrety wykonane podczas akcji zaprezentowane zostaną w formie projekcji multimedialnej w czasie wystawy "Oddźwięki" w Bunkrze Sztuki, będzie można je również pobrać z festiwalowego profilu na Facebook'u.

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Studio fotograficzne
pl. Szczepański 3a, Kraków,
Zapisy do 27.05.: warsztaty.bunkier@photomonth.com
Wiek 16 +
Godz. 13:00-15:00

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl