ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Teoria

Darmowy kurs fotografii udostępniony przez profesora Stanford University Jan Wodziński

2016-09-06
22 komentarzy
350
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Darmowy kurs fotografii udostępniony przez profesora Stanford University
Marc Levoy zajmujący się m.in. nauczaniem fotografii cyfrowej na Stanfordzie udostępnił kurs swojego autorstwa

Marc Levoy jest jednym z najbardziej zasłużonych naukowców zajmujących się cyfrowym przetwarzaniem obrazu. Z wykształcenia architekt oraz informatyk, w latach 70-tych pracował nad systemami animacji komputerowej, używanymi przez Hanna-Barbera przy produkcji kreskówek takich jak Flintstonowie czy Scooby-Doo. Ma on także znaczący wkład w obrazowanie 3D używane podczas badań tomografem komputerowym oraz rezonansem magnetycznym, przyczynił się do zdigitalizowania prac Michała Anioła a także opracowania koncepcji pola świetlnego używanego m.in. przez firmę Lytro w aparacie Illum. Obecnie pracuje w Google, opracowując technologie używane m.in. w okularach VR Google Glass.

Wykładający w latach 2009-2011 fotografię cyfrową profesor zdecydował się na udostępnienie swoich wykładów on-line. Odświeżony kurs, który przeznaczony jest dla osób początkujących zawiera w sobie cały przekrój informacji - począwszy od historii fotografii i tradycyjne techniki aż po najnowsze zdobycze w tej dziedzinie. Zestaw wykładów obejmuje 18 prelekcji, które wzbogacone są praktycznymi ćwiczeniami dla uczestników. Profesor zadbał także o interaktywność kursu dołączając do niego kilka aplikacji, które mają pomóc w zrozumieniu trudniejszych aspektów fotografii.

Cały kurs znajdziecie na tej stronie. W przypadku pojawienia się problemów z dostępem do materiałów, polecamy tutorial stworzony przez Diy Photography bądź też odwiedzenie kanału Marca Levoya na YouTube, gdzie znajdziecie wszystkie prelekcje. Zajrzyjcie także na oficjalną stronę profesora.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl