ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nowe akcesoria do filmowania od FeiyuTech

2019-06-28
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nowe akcesoria do filmowania od FeiyuTech
Pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod. Te ciekawe produkty marki FeiyuTech wchodzą na rynek

Monitor poglądowy

Monitor FeiyuTech służy do podglądu rejestrowanego materiału. Panel IPS ma przekątną 4,5” i rozdzielczość 1200 x 800 px. Zapewniać ma dobre odwzorowanie kolorów, wysoki kontrast, jasne podświetlenie oraz szeroki kąt widzenia. Do tego monitor wyposażono w dwa porty HDMI - wejściowy oraz wyjściowy. Wśród praktycznych funkcji znajdziemy:

  • Asystent ostrości, podkreślając kolorem ostre krawędzie pomoże ustawić płaszczyznę ostrości.
  • Zbliżenie P2P to funkcja, dzięki której zobaczymy wierne odwzorowanie obrazu (piksel do piksela), co pozwoli przyjrzeć się nawet najmniejszym detalom.
  • Zmiana proporcji obrazu to funkcja, dzięki której dostosujemy obraz otrzymywany z kamery lub aparatu do proporcji ekranu monitora podglądowego.
  • Asystent ekspozycji Check Field umożliwia wyświetlenie obrazu w poszczególnych barwach RGB oraz odcieniach szarości, dzięki czemu precyzyjniej dobierzemy ekspozycję i kolorystykę.
  • Znaczniki środka kadru oraz bezpiecznej strefy to maski wyświetlane na ekranie monitora, dzięki którym kadrowanie stanie się prostsze. Znacznik środka umożliwia szybkie wycentrowanie obrazu, a bezpieczna strefa (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 2,35:1) gwarantuje, że filmowany obiekt nie zostanie ucięty.
  • Obrót obrazu to funkcja ułatwiająca pracę z monitorem, kiedy ten zainstalowany jest w nietypowym położeniu. Wertykalne i horyzontalne odbicia pozwalają na pracę do góry nogami czy naprzeciwko obiektywu.
  • Zamrożenie obrazu daje możliwość zatrzymania na ekranie monitora danej klatki.

Poza tym za sprawą wbudowanego gniazda mini Jack, monitor pozwala na odsłuch ścieżki dźwiękowej, a także na sterowanie jej głośnością. Do tego otrzymujemy dwa sposoby ładowania - przy wykorzystaniu akumulatorów z serii NP-F oraz zasilaczy i power banków z wyjściem DC 12 V. W komplecie z urządzeniem znajduje się akumulator NP-F570. Na dodatek samo urządzenie jest niezwykle kompaktowe i lekkie. Przy wymiarach 12,6 x 7,2 x 1,8 cm i wadze zaledwie 120 g monitor zmieści się do niemal każdej torby czy plecaka.

Cena monitora wynosi 699 zł.

Monopod

Monopod wykonany został z najwyższej jakości nowoczesnych materiałów. Wykorzystanie karbonowych rurek oraz elementów ze stopu aluminium ma gwarantować wymaganą sztywność i niską wagę. Maksymalny udźwig to aż 12 kg, przy wadze własnej wynoszącej zaledwie 900 g. Dzięki ultralekkim materiałom bez problemu zabierzesz go ze sobą nawet w najtrudniej dostępne rejony świata. Z kolei cztery sekcje monopodu umożliwią regulację jego wysokości w przedziale od 59 do 162 cm. 

Co więcej, trójramienna i składana stopka ma stanowić najlepsze podparcie dla monopodu. Jej zaopatrzone w gumowe końcówki nóżki gwarantują dobrą przyczepność oraz nie rysują delikatnych powierzchni. Natomiast kulowa głowica pozwoli na wykonywanie płynnych, precyzyjnych ruchów bez odrywania monopodu od podłoża. Wbudowana w stopkę szybkozłączka umożliwia szybkie odłączenie jej od monopodu (monopod w takiej wersji staje się jeszcze lżejszy). Oddzielona od reszty urządzenia stopka może natomiast służyć jako samodzielny mini statyw, zapewniając skuteczne podparcie dla urządzenia rejestrującego lub gimabala.

Cena monopodu FeiyuTech wyosi 649 zł.

Pilot żyroskopowy Hyperlink

Hyperlink to najnowszy pilot żyroskopowy FeiyuTech. Umieszczone na nim przyciski, pokrętło oraz joystick odpowiadają elementom sterującym znajdującym się na uchwycie gimbala. Dzięki temu pilot ma zapewniać takie same możliwości sterowania jak sam stabilizator. Jego przyciski pozwolą zmieniać tryby pracy, wyzwalać zdjęcia oraz rozpoczynać/kończyć nagrywanie. Ponadto będziemy mogli precyzyjnie sterować ruchami gimbala za pomocą czterokierunkowego joysticka oraz pokrętła, które umożliwi również kontrolę nad zewnętrznymi modułami, takimi jak np. follow focus. Aktualny status gimbala zobaczysz na wbudowanym w pilota wyświetlaczu. Hyperlink komunikuje się z gimbalem za pomocą połączenia Bluetooth.

FeiyuTech Hyperlink oferuje jeszcze jedną ciekawą i niezwykle praktyczną funkcję sterowania. Dzięki wbudowanemu w urządzenie żyroskopowi gimbal może replikować ruchy wykonywane pilotem. Kiedy przesuniesz pilota w lewo, gimbal także skieruje obiektyw aparatu w tę stronę. Prostota oraz intuicyjność takiego sterowania oraz naturalna płynność uzyskanych nagrań pozwolą Ci podnieść jakość Twoich produkcji i zachwycić widzów - zaznacza producent.

Model ten wyposażony został w dwa standardowe mocowania statywowe, dzięki którym możesz zamocować na nim dowolne akcesorium. Szczególnie praktycznym dodatkiem może być monitor podglądowy lub smartfon z zainstalowaną aplikacją do sterowania aparatem (jeżeli aparat umożliwia taką opcję). W zestawie z pilotem znajdziesz uchwyt do telefonu.

Za pilot żyroskopowy Hyperlink zapłacimy 529 zł.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl