ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Dell Canvas - tablet graficzny wzorowany na Surface Studio Krzysztof Mularczyk

2017-01-06
5 komentarzy
82
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Dell Canvas - tablet graficzny wzorowany na Surface Studio
Firma Dell zaprezentowała zaawansowany tablet graficzny o przekątnej 27", którego funkcjonalność opiera się na idei Surface Studio 

Dell Canvas to produkt, który przypomina niedawno zaprezentowaną stację roboczą Windows Surface Studio. Jednak w przeciwieństwie do niej nie jest samodzielnym urządzeniem, musi być podłączony do laptopa lub komputera z monitorem. Można go więc zakwalifikować do kategorii tablet graficzny, bo raczej bliżej mu do urządzeń firmy Wacom, takich jak Cintiq 27QHD. Jego możliwości są jednak imponujące.

Canvas opiera się na 27-calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości QHD 2560x1440 px (16:9), który wyświetla całą przestrzeń kolorów Adobe RGB. Ekran jest czuły na dotyk i obsługuje aż 2048 poziomów nacisku piórka. Współpracuje także ze sterownikami-pokrętłami nazwanymi Totems, zaprojektowanymi na wzór Surface Dial. Totemy spełniają taką samą funkcję - za ich pomocą można szybciej wybierać kolory, czy opcje edycji. Co istotne, pokrętła Surface Dial są też kompatybilne z tabletem Canvas.

Tablet Dell Canvas współpracuje z systemem Windows 10. Jest także w  pełni kompatybilny z programami Adobe, Autodesk, AVID, Dassault Systèmes, czy SolidWorks.  Wejdzie do sprzedaży na przełomie marca i kwietnia w cenie około 1800 dolarów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl