ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Yongnuo 85 mm f/1,8 - kolejny tani zamiennik obiektywu Canon? Jan Wodziński

2016-12-09
6 komentarzy
24
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Yongnuo 85 mm f/1,8 - kolejny tani zamiennik obiektywu Canon?
W ofercie chińskiego producenta pojawiła się kolejna podróbka popularnego obiektywu Canon - tym razem jest to portretowy model 85 mm f/1,8

Budżetowy Canon EF 85 mm f/1,8 USM to popularny obiektyw wśród fotografów portretowych. Jego duża jasność i efektowne rozmycie tła w połączeniu z niewielką ceną to cechy, które podobają się wielu osobom. Mimo to, Yongnuo wprowadza na rynek swoją wersję tego szkła, której cena będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej przystępna.

Yongnuo 85 mm f/1,8 zbudowane ma być z 9 soczewek ustawionych w 6 grupach (w oryginalnym Canonie grup jest 7). Konstrukcja ma pozwalać na ostrzenie od 85 cm, a maksymalne powiększenie to 0,13x. To identyczne parametry jak u Canona, ale przysłonę domkniemy w Yongnuo do wartości f/16, a nie do f/22. Ważący 460 gramów obiektyw o wymiarach 81x79,5 mm jest też trochę cięższy i nieco większy. W zestawie otrzymamy osłonę przeciwsłoneczną.

Inżynierowie chińskiej firmy wprowadzają w optyce kopiowanych produktów drobne zmiany, które nie zawsze powodują lepszą jakość obrazu, czego przykładem może być mocno krytykowany szeroki standard 35 mm f/2. Na drugim biegunie znajdują się nieźle oceniane "pięćdziesiątki" f/1,4 i f/1,8. Jak spisywać się będzie nowa portretówka? Tego dowiemy się już niedługo - nowy obiektyw będzie dostępny na rynku w marcu przyszłego roku.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl