ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nikon D5600 - poprzednik z drobnymi usprawnieniami [wideo] Jan Wodziński

2016-11-10
0 komentarzy
13
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon D5600 - poprzednik z drobnymi usprawnieniami [wideo]
Nikon odświeżył amatorską lustrzankę D5500 dodając m.in bezprzewodowy system SnapBridge

W niespełna dwa lata po premierze D5500, Nikon wprowadza na rynek jego następcę. Nowy Nikon D5600 w stosunku do poprzednika, który był pierwszą lustrzanką formatu DX z ruchomym ekranem dotykowym, okazuje się być jedynie lekko odświeżonym modelem. Nowych funkcji nie ma zbyt wiele i wydają się być mało znaczącymi, ale tak naprawdę dopiero w testach przekonamy się, na ile usprawniają aparat. Jakie zatem zaszły zmiany?

Bezprzewodowy system oparty na Wi-Fi został w nowym D5600 wzbogacony o Bluetooth i NFC, czyli o system SnapBridge, w który wyposażane są najnowsze aparaty japońskiego producenta. SnapBridge umożliwia bardzo łatwe parowanie aparatu z urządzeniem mobilnym działającym pod kontrolą Androida lub iOS'a, przesyłanie do niego zdjęć, a także sterowanie funkcjami lustrzanki. Specjalna technologia Bluetooth Low Energy pozwala oszczędzać baterię w aparacie i smartfonie, używając pełnego połączenia Bluetooth tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Producent informuje także o usprawnieniach dotykowego wyświetlacza oraz możliwości kręcenia wideo time-lapse, natomiast pozbawiona filtra dolnoprzepustowego matryca, procesor obrazu, system autofokusa i reszta specyfikacji - pozostały bez zmian.

Co ciekawe, japoński producent zapowiedział aparat na całym świecie z wyjątkiem USA. Jego cena wynosić ma 91 800 jenów (czyli około 3370 zł) za sam korpus

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl