ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nowa Leica TL - odświeżony design, ulepszone wnętrze Jan Wodziński

2016-11-09
0 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nowa Leica TL - odświeżony design, ulepszone wnętrze
Niemiecki producent zaprezentował nową wersję swojego bezlustercowca z matrycą APS-C - ulepszono m.in. autofokus i zwiększono pojemność pamięci

Leica zdecydowała się na odświeżenie swojego bezlusterkowego aparatu - Leiki T. Nowy model pod nazwą TL poprawia większość niedociągnięć swojego poprzednika, a także oferuje lekko odświeżony i nieco bardziej ergonomiczny design.

Nowy bezlusterkowiec niemieckiego producenta posiada lekko zaokrąglone krawędzie korpusu, dzięki czemu jego ergonomia ma być lepsza w stosunku do poprzednika. Za rejestrację obrazu odpawiada cały czas ten sam, 16-megapikselowy sensor APS-C, jednakże system autofokusa został poprawiony - zmiany mają być widoczne w szczególności w trybie ostrzenia ciągłego.

Leica TL posiada powiększoną pamięć w stosunku do modelu T - ilość miejsca na zrobione przez nas zdjęcia i filmy to już nie 16, a 32 GB, które cały czas możemy rozszerzyć dodatkową kartą pamięci SD, SDHC lub SDXC. Leika szczęśliwie nie dołącza więc do grona producentów rezygnujących z rozszerzalnej pamięci.

Odświeżony bezlusterkowiec posiada także poprawioną łączność Wi-Fi, a producent w końcu zadbał o zaprojektowanie dedykowanej aplikacji na Androida, dzięki której użytkownicy aparatu będą mogli przesyłać materiały wprost na swoje urządzenia mobilne, sterować parametrami a także korzystać z podglądu na żywo.

Poprawiona została także współpraca z obiektywami innych systemów - Leica TL obsługuje obiektywy systemu SL ze stabilizacją obrazu a także szkła przeznaczone dla lustrzanek z serii R poprzez odpowiedni adapter.

Nowy aparat firmy z Wetzlar zyskał nową wersję kolorystyczną - aluminiowy korpus możemy zakupić w wersji anodyzowanej na kolor tytanowy, co niewątpliwie odróżni wizualnie nasz sprzęt od innych bezlusterkowców dostępnych na rynku. Cena nowego urządzenia wynosi 1695 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl