ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Olympus OM-D E-M1 Mark II - władca Mikro 4/3? Jan Wodziński

2016-09-19
0 komentarzy
19
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Olympus OM-D E-M1 Mark II - władca Mikro 4/3?
Olympus wprowadza na rynek drugą generację flagowego bezlusterkowca. OM-D E-M1 Mark II ma nową matrycę, jest rekordowo szybki i filmuje w 4K

Rozwijany przez Olympusa system Mikro Cztery Trzecie wzbogacił się o nowego przedstawiciela z serii OM-D. Nowy aparat jest przeznaczony dla tych fotografów, którzy zainteresowani są bezprecedensową szybkością i niezawodnością swojego sprzętu.

Odporny na kurz, mróz i zachlapanie korpus nowego Olympusa wyposażony jest w 20-megapikselową, stabilizowaną w pięciu osiach matrycę Live MOS z której dane przetwarzane są przez dwa czterordzeniowe procesory obrazu TruPic VIII, co ma wpływać pozytywnie na dynamikę obrazu. Producent deklaruje, że przy korzystaniu z obiektywu M.Zuiko Digital ED 12-100 mm f/4,0 Pro wbudowana w body stabilizacja kompensuje nawet do 6,5 EV przy ogniskowej 100 mm.

Nowy aparat OM-D E-M1 Mark II posiada system autofokusa oparty na detekcji fazy, który wykorzystuje 121 punktów krzyżowych. Producent zadbał także o szybkość nowego aparatu - w trybie ciągłego ostrzenia - wykorzystując migawkę elektroniczną - jest on wstanie wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 18 kl./s., natomiast przy zablokowanym AF w tempie aż 60 kl./s. Warto wspomnieć, że nowy przedstawiciel serii OM-D wyposażony jest w tryb Pro Capture, który niweluje opóźnienie migawki - aparat jest w stanie zarejestrować nawet 14 klatek przed pełnym wciśnięciem przycisku jej wyzwalania.

Nowy produkt Olympusa wyposażony jest w cyfrowy wizjer EVF o szybkości odświeżania 120 kl./s. i opóźnieniu 6 ms. Fanów makrofotografii ucieszy wiadomość o wyposażeniu aparatu w funkcję Focus Stacking która działa z kompatybilnymi obiektywami.

Olympus OM-D E-M1 Mark II pozwala na rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. i transferze danych sięgającym 102 Mbps. Możliwe jest także nagrywanie filmów w kinematograficznym standardzie 24 kl./s. i transferze o szybkości 247 Mbps. Aparat wyposażony został w nową baterię, której czas działania został wydłużony o 40%, a czas potrzebny na ładowanie skrócony o prawie połowę w stosunku do poprzednika - pełne jej naładowanie zajmuje maksymalnie 2 godziny. Zapis danych odbywa się na karty SD - OM-D EM-1 Mark II wyposażony jest w dwa sloty, w tym jeden kompatybilny z UHS-II.

Olympus proponuje użytkownikom nowego bezlusterkowca 3 poziomy gwarancji - Standard Plus, który można bezpłatnie przedłużyć o 6 miesięcy rejestrując sprzęt na stronie producenta oraz poziomy Zaawansowany i Elite, które obejmują darmową przesyłkę, wypożyczenie sprzętu na czas naprawy, regularne przeglądy serwisowe, błyskawiczną pomoc działu obsługi a także videorozmowy dotyczące kwestii serwisowych i technicznych.

Bezlusterkowiec Olympus OM-D EM-1 Mark II będzie dostępny jako sam korpus bądź zestaw z obiektywem M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2,8 Pro. Producent przygotował też całą gamę akcesoriów do aparatu, włączając w to obudowę wodoodporną pozwalającą na fotografowanie nawet do 60 metrów pod powierzchnią wody.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl