ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Canon EOS M5 - szybszy i bardziej ergonomiczny Jan Wodziński

2016-09-15
9 komentarzy
21
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon EOS M5 - szybszy i bardziej ergonomiczny
Nowa matryca, wbudowany wizjer i dużo lepsza ergonomia - Canon prezentuje bezlusterkowca EOS M5

EOS M5 jest nowym bezlusterkowcem i kolejnym podejściem Canona do tego typu aparatów. Czy producentowi udało się nas czymś zaskoczyć? Czy model EOS M5 jest "punktem zwrotnym" w dziedzinie bezlusterkowców Canon, czy jest raczej po prostu nową edycją czegoś, co już dobrze znamy? Przekonajmy się!

Nowa "emka" wyposażona ma być w 24,2 – megapikselową matrycę APS-C wzbogaconą o system Dual Pixel CMOS AF, który ma sprawić, że ostrzenie na danym obiekcie ma być szybkie i precyzyjne. Jest ona pokryta warstwą mikrosoczewek, które umieszczone na niej bez odstępu mają zwiększać powierzchnię sensora i przez to wpływać pozytywnie na zakres tonalny i redukcję szumów. Producent deklaruje, że matryca ta podobna ma być do modelu, który zastosowano w lustrzance 80D. Maksymalna wartość ISO bez rozszerzania wynosi 25600. Warto też wspomnieć, że nowy model aparatu wyposażony jest w wydajny procesor przetwarzania obrazu Digic 7.

EOS M5 wyposażony jest w umieszczony centralnie wizjer elektroniczny o prędkości odświeżania 120 kl./s. co zapewnić ma płynny obraz bez smużenia. Producent skorzystał także z możliwości jakie daje ekran dotykowy, który podczas korzystania z wizjera elektronicznego pełni funkcję zestawu przycisków oraz dżojstika znanego użytkownikom w ze średniozaawansowanych oraz profesjonalnych lustrzanek systemu EOS. Istnieć ma także możliwość zaprogramowania kilku "fizycznych" przycisków, które znajdują się na korpusie aparatu.

Nowy bezlusterkowiec zapewniać ma możliwość robienia zdjęć seryjnych z prędkością 7 kl./s. bądź też 9 kl./s. przy zablokowanej ostrości. Możliwe będzie także nagrywanie video o rozdzielczości Full HD przy 60 kl./s. Producent wspomina, że dzięki pięcioosiowej stabilizacji, nagrania video będą pozbawione drgań nawet w przypadku, gdy używać będziemy obiektywów bez systemu IS.

Komunikację ze "światem zewnętrznym" mają zapewniać technologie bezprzewodowe takie jak NFC, Bluetooth oraz Wi-Fi. Aparat będzie mógł także być sterowany poprzez aplikację na smartfona. Wymiary nowego bezlusterkowca to 116 x 89 x 61 mm przy masie 427 gramów. Nowy aparat pojawić ma się na rynku na początku listopada w cenie 960 dolarów za samo body.

Canon EF-M 18-150 mm f/3,5-6,3 IS STM

Wraz z aparatem zaprezentowano nowy obiektyw Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM. To uniwersalny zoom o szerokim zakresie ogniskowych - oferuje szeroki kąt na poziomie kitowego obiektywu, ale jednocześnie dłuższe tele o odpowiedniku 240 mm dla pełnej klatki. Nowe szkło wyposażone jest w optyczną stabilizację obrazu, która działa na poziomie ±4 EV a także siedmiolistkową przysłonę, która gwarantować ma ładny, plastyczny bokeh. Bezgłośne ostrzenie zapewnia silnik STM. Jak deklaruje producent, obiektyw ten ma doskonale współpracować z nowym bezlusterkowcem.

Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM będzie dostępny w grudniu bieżącego roku w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz srebrnej cenie 500 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl