ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica M 0.8 - dalmierzowe klasyki w wersji do filmowania Jan Wodziński

2016-09-08
1 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica M 0.8 - dalmierzowe klasyki w wersji do filmowania
CW Sonderoptic, siostrzana marka Leiki, prezentuje nowe pełnoklatkowe obiektywy kinematograficzne

Nowości, nowości - po ostatniej prezentacji gamy obiektów kinematograficznych marki Sigma teraz Leica pokazuje swój "arsenał". Obiektywy M 0.8 bazują na swoich fotograficznych odpowiednikach, lecz przystosowane specjalnie na potrzeby filmowców.

Nowe obiektywy CW Sonderoptic to 5 jasnych stałek - 21 mm, 24 mm, 28 mm oraz 35 mm o jasności f/1,4 a także superjasna pięćdziesiątka f/0,95 Noctilux. Jak twierdzi Gerhard Baier - dyrektor zarządzający w firmie CW Sonderoptic "charakter obrazów uzyskiwanych przy zastosowaniu obiektywów M 0.8 nie przypominają niczego innego na świecie. Sposób w jaki oddają grę światła, tony skóry jest tak emocjonujący, że nie da się tego opisać słowami".

Nowe stałki, zaprojektowane pod pełną klatkę mają posiadać mocowanie typu M i współpracować bezproblemowo z kamerami RED, bezlusterkowcami serii A7 oraz kamerami z mocowaniem FZ produkcji Sony, a także Leiką SL poprzez odpowiednie adaptery. Mają też być kompatybilne z urządzeniami o mniejszych sensorach np. formatu Super 35. Seria M 0.8 posiadać ma także nowe pierścienie ostrości oraz bezstopniowej przysłony, współpracujące z systemami typu follow focus czy FIZ.

Wysyłka nowych obiektywów ma rozpocząć się z początkiem 2017 roku. Szacowane ceny zaczynają się od kwoty 5300 euro za model o ogniskowej 35 mm aż do 12000 euro za Noctilux 50 mm f/0,95. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie CW Sonderoptic.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl