ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Obiektyw Irix 15 mm f/2,4 wchodzi na polski rynek Krzysztof Mularczyk

2016-09-07
21 komentarzy
81
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Obiektyw Irix 15 mm f/2,4 wchodzi na polski rynek
Rozpoczyna się sprzedaż obiektywu Irix 15 mm f/2,4. Polski dystrybutor nowej marki podał ceny modeli Blackstone i Firefly

Irix to nowa marka obiektywów fotograficznych, będąca efektem międzynarodowej współpracy fotografów, inżynierów oraz pasjonatów fotografii. Jej pierwszym produktem, który właśnie trafia do sprzedaży jest model Irix 15 mm f/2,4- super szerokokątny obiektyw manualny przeznaczony do matryc pełnoklatkowych. Oferuje on nowatorskie funkcje, takie jak Focus lock, Infinity click! czy Focus scale calibration, a dzięki zaawansowanej konstrukcji optycznej i specjalnej formule powłok antyrefleksyjnych Neutrino Coating ma gwarantować wysoki kontrast i jednorodność kolorystyczną w całym kadrze. Ma to być idealne szkło do fotografowania architektury, krajobrazów oraz wnętrz - dostępne w dwóch wersjach: Blackstone oraz Firefly.


Irix 15 mm f/2,4 Blackstone
Irix 15 mm f/2,4 Blackstone

Irix 15 mm f/2,4 Blackstone to wersja Premium. Odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne został solidnie uszczelniony i wykonany z wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego. W jego konstrukcji zastosowano cztery gumowe uszczelki, chroniące mocowanie bagnetowe obiektywu, mechanizm nastawiania ostrości, a także zabezpieczenie przed wodą i pyłem również od strony przedniej soczewki. Co więcej grawerowane oznaczenia pokryto farbą fluorescencyjną, co umożliwia łatwiejszy odczyt w warunkach słabego oświetlenia. Cena tego obiektywu to 2495 zł.


Irix 15 mm f/2,4 Firefly
Irix 15 mm f/2,4 Firefly

Irix 15 mm f/2,4 Firefly to z kolei lżejsza wersja (najlżejszy obiektyw w swojej klasie) wyposażona w trzy gumowe uszczelki, które chronią mocowanie i mechanizm ustawienia ostrości przed kurzem i wilgocią, a także przypadkowym zachlapaniem wodą. Obiektyw ma ergonomiczny pierścień ostrości wykończony gumą. Cena modelu Firefly wynosi 1775 zł.

Obie wersje Blackstone oraz Firefly są dostępne z mocowaniami Canon EF oraz Nikon F. W drugiej połowie września pojawi się także wersja z mocowaniem Pentax-K. Więcej informacji na temat tego obiektywu znaleźć można w artykule Irix 15 mm f/2,4 - marzenie fotografów krajobrazu?.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl