ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Canon liderem na olimpiadzie w Rio Jan Wodziński

2016-08-31
30 komentarzy
185
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon liderem na olimpiadzie w Rio
Blisko 70% zawodowych fotografów używało sprzętu Canona podczas olimpiady w Rio - producent wydał oświadczenie na temat popularności swojej marki

Jak informuje Canon U.S.A. Inc. prawie 70% zawodowych fotografów pracujących podczas igrzysk olimpijskich w Rio używało sprzętu Canona. Jak dowiadujemy się od producenta, wysłał on do Brazylii ponad 70 świetnie wyszkolonych techników, których zadaniem było wspieranie zawodowców używających sprzętu firmy - zarówno fotografowie jak i obsługa stacji telewizyjnych mogli liczyć na szybką i skuteczną pomoc w rozwiązywaniu wszelkich usterek czy wątpliwości co do działania sprzętu. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, około 80% obrazu transmitowanego z igrzysk widzianego przez telewidzów na całym świecie zawdzięczamy obiektywom Canona, a w przypadku samych Stanów Zjednoczonych wskaźnik ten sięgnął 100%.

Canon przygotował na igrzyska 950 aparatów fotograficznych i 1500 obiektywów, z czego najczęściej wypożyczanym zestawem było body EOS 1D X Mark II oraz obiektyw EF 200-400 mm f/4,0 IS USM Extender 1,4X. Obsługa porozumiewała się z klientami w 12 językach, a przeciętna naprawa sprzętu trwała 12 godzin. Canon Professional Services pomagał także w inny sposób - jeden z fotografów - Brett Costello - który 4 sierpnia padł ofiarą kradzieży swojego prywatnego wyposażenia wartego 40 tysięcy dolarów, dostał od obsługi technicznej sprzęt na wypożyczenie. Dzięki pomocy ze strony Canona mógł zrealizować swoje zlecenie - jest to niewątpliwie sygnał, że "czerwoni" dbają o użytkowników swoich produktów.

"To niesamowicie miła wiadomość, że tak duża liczba zawodowców pracowała na sprzęcie Canon. Obrazy przez nich zarejestrowane były i będą oglądane przez miliony osób na całej kuli ziemskiej [...]" - twierdzi dyrektor operacyjny firmy Canon U.S.A., Inc. - Yuichi Ishizuka.

Miejmy nadzieję, że postępowanie Canona nie zmieni się, a producenci sprzętu fotograficznego cały czas będą mieli na uwadze dobro swoich klientów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl