ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujinon XF 23 mm f/2 R WR - szeroki standard dla systemu Fujifilm X Jan Wodziński

2016-08-25
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujinon XF 23 mm f/2 R WR - szeroki standard dla systemu Fujifilm X
Firma Fujifilm zapowiedziała kompaktowy obiektyw Fujinon XF 23 mm f/2 R WR dla bezlusterkowców serii X

Nowa kompaktowa "stałka" dla aparatów Fujifilm serii X jest odpowiednikiem szerokiego, 35-milimetrowego standardu dla aparatów pełnoklatkowych. Na konstrukcję optyczną nowego obiektywu składa się 10 elementów rozmieszczonych w 6 grupach, w tym 2 elementy asferyczne będące składnikami grupy skupiającej, co ma przekładać się na zmniejszenie różnic w jakości obrazu w zależności od odległości ogniskowania. Producent deklaruje także, że nowy Fujinon ze względu na swoją zwartą konstrukcję będzie praktycznie pozbawiony mechanicznego winietowania przy korzystaniu z wizjera optycznego w bezlusterkowcach Fujifilm X-Pro2 oraz X-Pro1.

Obiektyw wyposażony jest w system wewnętrznego ogniskowania co w połączeniu z silnikiem krokowym ma umożliwiać bardzo precyzyjne ustawianie ostrości. Po podłączeniu obiektywu do aparatu wyposażonego w autofokus z systemem detekcji fazowej (Fujifilm X-Pro2 oraz X-T2) będziemy w stanie ustawić ostrość już w przeciągu 0,05 sekundy.

Fujinon XF 23 mm f/2 R WR jest uszczelniony i odporny na lekki deszcz oraz kurz; może też pracować w temperaturze sięgającej do -10 stopni Celsjusza. Przysłona skonstruowana jest z 9 listków a minimalna odległość ogniskowania wynosi 22 cm, co w teorii może skutkować bardzo ładnym, gładkim efektem bokeh. Średnica gwintu na filtry wynosi 43 mm, a sam obiektyw waży 180 gramów.

Nowy Fujinon wejdzie do sklepów we wrześniu w cenie 450 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl