ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Producentem aparatu w Huawei P9 nie jest Leica Antoni Żółciak

2016-04-19
17 komentarzy
55
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Producentem aparatu w Huawei P9 nie jest Leica
Moduł fotograficzny w Huawei P9 został przez Leikę certyfikowany, ale jego opracowaniem i produkcją zajęła się chińska firma Sunny Optical Technology

Kiedy na rynku pojawił się Huawei P9, największe zainteresowanie wzbudził branding Leiki. Logo niemieckiego producenta widnieje na obudowie smartfonu. Zarówno Huawei, jak i Leica, postarali się o wyeksponowanie tego waloru. Odpowiednio zaprojektowano też aplikację fotograficzną, która interfejsem nawiązuje do klasycznych aparatów.

Okazuje się, że Leica Camera AG nie brała jednak udziału w opracowaniu i wdrożeniu modułu. Według DPReview (powołującego się na chiński portal), Niemcy jedynie zaakceptowali konstrukcję powstałą w laboratoriach Sunny Optical Technology.

Trudno w tej chwili jednoznacznie oceniać takie podejście. Najprościej będzie poczekać i zobaczyć, jakiej jakości zdjęcia jest w stanie produkować nowy smartfon. Wtedy dopiero będziemy w stanie stwierdzić, czy zaangażowanie Leiki było jedynie zabiegiem promocyjnym, czy też faktycznie będziemy mieć do czynienia z mobilną rewolucją. Niewykluczone przecież, że za pojęciem "autoryzacji" kryje się coś więcej.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl