ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lee Super Stopper - filtr szary ND3200 redukujący ekspozycję o 15 EV Antoni Żółciak

2016-03-05
2 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lee Super Stopper - filtr szary ND3200 redukujący ekspozycję o 15 EV
Z 2 sekund do 17 godzin - aż o 15 EV pozwoli wydłużyć ekspozycję nowy filtr szary Lee Super Stopper ND3200

Lee Super Stopper to prostokątny filtr szary, którego zadaniem jest częściowe pochłanianie światła w całym zakresie widzialnym. Nowy produkt wyróżnia jednak skuteczność, którą producent szacuje aż na 15 EV. W praktyce oznacza to, że ekspozycję 1-sekundową, po założeniu filtra, możemy wydłużyć do 8 godzin i 32 minut, a 2-sekundową - do 17 godzin i 4 minut. W poniższej tabelce znajduje się bardziej szczegółowy przelicznik.

Lee nie zdradza szczegółów na temat materiału, z jakiego powstał filtr. Wiemy jedynie, że wykorzystano "wysokiej jakości szkło optyczne", choć - przy tak dużej gęstości filtra - nie udało się w pełni zapobiec powstawaniu delikatnych przebarwień w obrazie. Na szczęście ewentualne dominanty barwne powinniśmy bez większego problemu usunąć w postprodukcji.

Super Stopper uzupełnia dotychczasową ofertę firmy Lee, w której znajdziemy również filtry szare Little Stopper (skuteczność 6 EV) i Big Stopper (10 EV). Wszystkie produkty kompatybilne są z systemami mocowania 100 mm, SW150 i Sev5n. Całą linię objęto również dożywotnią gwarancją.

Sugerowana cena detaliczna filtru Lee Super Stopper wynosi 175 dolarów. Poza filtrem, w zestawie sprzedażowym znajdziemy etui ochronne.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl