ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm FinePix XP90 - wszystkoodporny i kolorowy Antoni Żółciak

2016-01-15
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm FinePix XP90 - wszystkoodporny i kolorowy
Kolejna generacja pancernego kompaktu Fujifilm. FinePix XP90 jest odporny na mróz, zanurzenie do 15 m i upadek z wysokości do 1,75 m

Do wakacji jeszcze daleko, ale Fujifilm już teraz postanowiło się do nich przygotować. Wprowadzając do oferty model FinePix XP90 rozszerza portfolio uniwersalnych, wszystkoodpornych aparatów. Sprzęt sprawdzi się pod wodą i wytrzyma upadki. Może być też używany w zimie, podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Obsługę w rękawiczkach ułatwi wyraźnie odstający od reszty konstrukcji przedni uchwyt.

Kompakt oparto na 16,4-megapikselowej matrycy CMOS BSI o przekątnej 1/2,3 cala. Sensor, w połączeniu z procesorem, zapewnia nam zdjęcia seryjne wykonywane z prędkością do 10 kl./s przy pełnej rozdzielczości i nawet 60 kl./s po obniżeniu wielkości pliku do 2 Mp. Do tego trybu dostaniemy się za pośrednictwem dedykowanego przycisku, umieszczonego na tylnej ścianie obudowy. Nowy FinePix dysponuje ponadto wbudowanym interwałometrem i funkcją automatycznego montowania zdjęć w animację time-lapse.

Stabilizowany obiektyw pokrywa zakres ogniskowych od 28 do 140 mm (w ekwiwalencie dla małego obrazka). Kadrować możemy na 3-calowym ekran LCD (920 000 px). Dostępne jest też Wi-Fi, pozwalające na bezprzewodowe połączenie kompaktu ze smartfonem i przesyłanie zdjęć bądź przejęcie zdalnej kontroli nad aparatem.

XP90 nagrywa filmy w jakości Full HD. Możliwe jest przyozdabianie klipów filtrami i efektami artystycznymi, a także korzystanie z opcji eliminacji zakłóceń powodowanych szumem wiatru.

Cena aparatu wynosi 229,95 USD. Kompakt trafi do sklepów w czterech wersjach kolorystycznych.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl