ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-E2S - zmiany (nie) tylko kosmetyczne Antoni Żółciak

2016-01-15
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-E2S - zmiany (nie) tylko kosmetyczne
Fujifilm X-E2S to odświeżenie udanego modelu X-E2. Między innymi zmodyfikowano uchwyt, autofokus i migawkę

Podobnie, jak jego poprzednik, Fujifilm X-E2S bazuje na 16-megapikselowej matrycy APS-C X Trans CMOS II i procesorze przetwarzania obrazu EXR II. Oferuje czułość ISO do 6400 (do 51200 w zakresie rozszerzonym) oraz nagrywanie wideo w jakości Full HD (do 60 kl./s).

Zdecydowana większa część specyfikacji pozostaje zbieżna ze starszym modelem. Otrzymujemy tę samą prędkość wykonywania zdjęć seryjnych (do 7 kl./s), obecność modułu Wi-Fi, wizjer elektroniczny z powiększeniem 0,62x i rozdzielczością 2,36 Mp oraz 3-calowy ekran LCD (1,04 Mp) chroniony przez szybkę antyrefleksyjną.

Nowością jest tryb migawki elektronicznej (do 1/32000 s), współpracujący z tradycyjną migawką szczelinową, zapewniającą nam minimalny czas otwarcia - jak w X-E2 - równy 1/4000 s. Fuji postarało się jeszcze o nowy system autofokusa, mający lepiej sprawdzać się podczas fotografowania poruszających się obiektów. W trybie AF-S mamy do dyspozycji 49 punktów, natomiast w opcjach Strefowego i Szerokiego Śledzenia dostajemy 77 punktów.

Usprawnienia widać również z zewnątrz. Korpus wciąż jest lekki (ok. 350 gramów) i niewielki, natomiast zyskał teraz bardziej komfortowy uchwyt i wygodniejsze, frezowane, aluminiowe pokrętła, a także siedem przycisków funkcyjnych. Górną i przednią ściankę aparatu wykonano z odlewu magnezowego.

Podobnie, jak w przypadku innych modeli systemu X, tak i tutaj pojawia się wiele filtrów kreatywnych, tryb wielokrotnej ekspozycji czy opcja zapisywania kadrów do animacji time-lapse. Wbudowany interwałometr pozwala na rejestrowanie do 999 klatek w równych odstępach czasowych (od 1 s do 24 godz.).

Razem z aparatem do sklepów trafią również akcesoria - skórzany futerał, uchwyt, adapter mocowania do bagnetu M, pierścienie pośrednie czy zewnętrzny mikrofon stereofoniczny.

Cena X-E2S wyniesie 699 dolarów (sam korpus) oraz 999 dolarów (z obiektywem 18-55 f/2,8-4).

Aktualizacja oprogramowania dla X-E2

Producent udostępnił dziś również aktualizację oprogramowania dla poprzedniego modelu. Firmware w wersji 4.00 usprawnia autofokus w trybie fotograficnzym i filmowym. Pojawia się również tryb elektronicznej migawki (1/32000 s), dzięki czemu użytkownicy starszego bezlusterkowca zyskują jedną z funkcji sprzętu prezentowanego dzisiaj. Fujifilm dodał ponadto nowe częstotliwości dla zapisu wideo (50/25/24p), tryb ustawień manualnych podczas filmowania, nowy interfejs użytkownika czy możliwość dostosowania menu Q.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl