ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Canon wyprodukował 80 milionów aparatów EOS

2015-11-25
9 komentarzy
66
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon wyprodukował 80 milionów aparatów EOS
Pierwszy aparat serii EOS zaprezentowano w 1987 r. Dziś Canon poinformował, że liczba wyprodukowanych EOS-ów przekroczyła właśnie 80 milionów!

Canon ogłosił kolejny rekord w produkcji profesjonalnych aparatów z wymienną optyką serii EOS (cyfrowych i analogowych). 10 listopada br. liczba wyprodukowanych sztuk przekroczyła 80 milionów. Jubileuszowym modelem był EOS 5DS R, najnowsza lustrzanka Canon z matrycą o rekordowej liczbie pikseli w tej klasie produktów.

Pierwszy aparat serii EOS zaprezentowano w 1987 r., jednak znaczący wzrost produkcji przypadł na początek nowego stulecia, czyli okres rosnącej popularności cyfrowych lustrzanek. W marcu 1987 Canon pokazał nową generację lustrzanek EOS z systemem AF, które jako pierwsze na świecie zostały wyposażone w elektroniczny system mocowania umożliwiający pełne elektroniczne sterowanie aparatem i obiektywem.

Firma Canon produkuje wszystkie komponenty swoich lustrzanek EOS. Dzięki temu linia jest bardziej rozbudowana, a zastosowane matryce dopasowane do specyfiki poszczególnych modeli. Canon bardzo mocno przyczynił się do rozwoju tego sektora rynku fotograficznego – najpierw prezentując niezwykle popularny, niewielki model EOS 500, a następnie wprowadzając na rynek pierwszy model z kultowej już serii EOS 5D, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie.

Konsekwentne dostarczanie innowacyjnych rozwiązań do obrazowania pomogło firmie Canon utrzymać największy udział w rynku aparatów cyfrowych z wymienną optyką przez 12 lat, od 2003 do 2014 roku. W czerwcu 2015 r. Canon poinformował o wyprodukowaniu 110 milionów obiektywów serii EF, które dedykowane są lustrzankom EOS. Tym samym firma osiągnęła pozycję światowego lidera także w zakresie produkcji wymiennych obiektywów.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl