ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

LensTAAB - łatwiejsze ostrzenie ręczne Antoni Żółciak

2015-05-16
5 komentarzy
22
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
LensTAAB - łatwiejsze ostrzenie ręczne
fot. LensTAAB
LensTAAB to obręcz na obiektyw, która zdecydowanie usprawni manualne ostrzenie - zarówno pod względem szybkości, jak i precyzji

Kluczową zaletą LensTAAB jest prostota projektu. Wykonaną z neoprenu obręcz wystarczy nasunąć na pierścień ostrości naszego obiektywu i korzystać, umieszczając palec w przeznaczonym do tego celu "siodełku". Otrzymujemy w ten sposób rozwiązanie zapewniające nie tylko większą wygodę, ale również poprawiające szybkość i precyzję, z jaką będziemy operować.

Jednak pomysł jest nowy tylko w części, bo jak wiadomo np. w niektórych szkłach Leiki pierścień ostrości jest właśnie w taki sposób wyprofilowany. Zaletą LensTAAB jest natomiast uniwersalność. Produkt pasować ma do praktycznie dowolnego obiektywu; zaprojektowano go w trzech elastycznych rozmiarach, z których każdy rozciąga się dodatkowo o ok. 1,3 cm w średnicy. W efekcie otrzymujemy akcesorium kompatybilne z tubusami dedykowanymi do dalmierzy, bezlusterkowców czy lustrzanek.


LensTAAB ma pasować do szkieł o każdej średnicy
LensTAAB ma pasować do szkieł o każdej średnicy

Trudno obecnie stwierdzić, jak pierścienie sprawować się będą w praktyce; firma, rzecz jasna, zaręcza nie tylko o ich długowieczności, ale także sprawnej pracy. LensTAAB mają skutecznie utrzymywać się na pierścieniu ostrości. Kluczową kwestią pozostanie dobór właściwej średnicy - bo ta powinna być zawsze nieco mniejsza, niż obiektywu.


Obręcz trzeba będzie odpowiednio naciągnąć na pierścień ostrości, by ta działała poprawnie
Obręcz trzeba będzie odpowiednio naciągnąć na pierścień ostrości, by ta działała poprawnie

LensTAAB dostępne są aktualnie w przedsprzedaży. Z początkiem lata tego roku pomysłodawcy zamierzają uruchomić kampanię na Kickstarterze, która pozwoli sfinansować dalszy rozwój projektu.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl