ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

Firma Next 77 na targach Film Video Foto 2015

2015-03-19
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Firma Next 77 na targach Film Video Foto 2015
Firma Next77 – wyłączny dystrybutor marek: Tokina, Hoya, Quantuum, Genesis, Cokin oraz Triopo w Polsce – zaprasza do wzięcia udziału w największym wydarzeniu w branży fotograficznej i filmowej w Polsce – Targach Film Video Foto w Łodzi

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 26–28 marca i kolejny raz stanie się doskonałą okazją do zapoznania z ofertą firmy Next77. Odwiedzający stoisko nr 91 będą mieli możliwość testowania udostępnionego sprzętu, jak również spotkania ze specjalistami poszczególnych marek, a także wzięcia udziału w warsztatach i prezentacjach prowadzonych przez znanych i doświadczonych fotografów i filmowców.

Po pierwsze: optyka, także filmowa

Odwiedzający targi jako pierwsi przetestują najnowszy obiektyw Tokina AT-X 11-20 mm PRO DX, który jest jedynym na rynku zmiennoogniskowym obiektywem formatu APS-C o tak szerokim kącie widzenia i stałej światłosile f/2.8. Produkt ten weźmie udział w konkursie o medal XVIII Targów Film Video Foto. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowana nowa profesjonalna seria optyki filmowej Tokina Cinema oraz odrębna linia "V", adaptacja popularnych obiektywów fotograficznych z udogodnieniami dla systemu follow-focus. Seria "V" ze względu na swoją funkcjonalność, tworzy odrębną kategorię i jest kierowana do osób amatorsko filmujących za pomocą lustrzanek.

Po drugie: nie tylko fotografia

Genesis, marka akcesoriów foto i wideo, specjalnie z myślą o odwiedzających związanych z branżą filmową pokaże dwa kompletne zestawy profesjonalnego sprzętu, zbudowane z poszczególnych produktów oferty: systemu follow focus, klatek filmowych, monitorów podglądowych, oświetlenia LED i mikrofonów zewnętrznych. Każdy zainteresowany będzie miał okazję przetestować interesujące go produkty oraz porozmawiać na ich temat ze specjalistą. Dodatkowo targi łódzkie będą okazją do zapoznania się z najnowszym produktem, który zdobywa coraz większą popularność, mianowicie stabilizatorem Genesis Esox do kamer sportowych GoPro Hero 3, 3+, 4. Ten oparty na dwóch osiach ręczny stabilizator będzie również rywalizował o wyróżnienie Targów Film Video Foto jako nowatorski produkt na rynku.

Po trzecie: światło

Quantuum to marka znana wszystkim fotografom pracującym ze światłem w studio. Nowością będzie unikatowa lampa pierścieniowa Quadralite Rx400 Ringflash. Jest to pierwsza tego rodzaju lampa na rynku, łącząca duży palnik błyskowy o kształcie pierścienia oraz 400Ws maksymalnej energii błysku z zasilaniem akumulatorowym. Jest narzędziem idealnym dla wszystkich fotografów zajmujących się modą i szeroko pojmowaną fotografią portretową. Oprócz niej pokazana zostanie także lampa błyskowa Genesis Stroboss 58, która jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Natomiast lampy Genesis Reporter – najbardziej znane w ofercie tej marki – w wersji o mocy 180 oraz 360 Ws, to połączenie zalet kompaktowych lamp systemowych z wydajnością i uniwersalnością lamp studyjnych.

Po czwarte: akcesoria

Next77 zaprezentuje pełną ofertę filtrów fotograficznych dwóch najpopularniejszych marek. Pierwszą z nich będzie Hoya, słynąca z najwyższej jakości szkła optycznego i zaawansowanych powłok antyrefleksyjnych. Zaprezentuje się ona ze wszystkimi popularnymi seriami filtrów, w tym innowacyjną serią filtrów szarych PROND, które cieszą się ogromną popularnością wśród fotografów i filmowców. Druga marka filtrów to Cokin. Poza uznaną już linią CREATIVE zaprezentuje również serię PURE Harmonie, na którą składają się najcieńsze i najlżejsze filtry fotograficzne na świecie. Statywy fotograficzne Triopo pokazane zostaną z całym aktualnym asortymentem, w tym także nowością głowicą foto-wideo HY-250 wykonaną z lekkich materiałów kompozytowych. Łatwa, bezwzrokowa obsługa pokręteł, płynnie poruszające się elementy oraz zawias pochyłu ze sprężyną, uczynią z niej niezastąpione narzędzie każdego wideoamatora.

Po piąte: spotkania z fotografami

Prezentacjom produktów towarzyszyć będzie szereg wydarzeń specjalnych. Na scenie zlokalizowanej na stoisku dystrybutora zaproszeni na tę okoliczność goście zaprezentują serię krótkich wystąpień i warsztatów. Będzie to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania ze znanymi ludźmi z branży.

Grzegorz Michałowski, reporter prasowy PAP, udowodni na obiektywach Tokiny, że zoomem można także kształtować perspektywę.

Paweł Brzozowski, fotograf i twórca projektu fotowarsztaty.com, opowie o fotografii niecodziennej, czyli jak poruszyć i zatrzymać gwiazdy na fotografii przy użyciu szerokiego kąta Tokiny.

Marcin Dobas, fotograf i podróżnik, pokaże, dlaczego filtry fotograficzne to absolutny must-have każdego fotografa i jak dzięki nim osiągnąć efekt zdjęć z okładek kolorowych pism.

Adam Śmiałek natomiast wyjaśni, jak zrobić timelapsa z użyciem filtrów szarych marki Hoya i statywów Triopo. Opowie o niestandardowych sposobach użycia fotograficznych Hoya oraz udzieli kilku praktycznych porad na temat akcesoriów filmowych Genesis.

Fanów szybkiej jazdy powinien zainteresować temat rajdu Dakar i pracy operatora filmowego podczas morderczej walki na trasie Bartka Kosiorka i ekipy filmowej Xrepo.

O fotografii portretowej, jej specyfice i narzędziach portrecisty opowie gość marki Quantuum – fotograf Adam Golec.

Michał Kuczyński pokaże uczestnikom targów kulisy pracy fotografa i wideografa sportowego, który opowie o swojej codziennej pracy z lampami Genesis Reporter.

Poza szeregiem wystąpień na scenie targowej, firma Next77 przygotowała także serię wykładów i spotkań ze specjalistami najwyższej klasy, zawodowo związanymi z fotografią, których prace znane są szerszej publiczności.

27.03.2015 r. (piątek) – SALA B

  • Godz. 12.30 – W świetle czułe portrety, czyli o atmosferze, świetle i formie portretu. Organizator: Quantuum. Prowadzący: Adam Golec, trzykrotny laureat Grand Press Photo, fotograf, portrecista i wideograf. Autor ilustracji do książki Joanny Bator Wyspa łza.
  • Godz. 16.00 – Oświetlenie studyjne dla amatora. Jak rozpocząć przygodę z fotografią studyjną? Organizator: Quantuum. Prowadzący: Marcin Woźniak, specjalista od oświetlenia studyjnego Quantuum.

28.03.2015 r. (sobota) – SALA B

  • Godz. 11.00 – Nigdy nie jesteś za blisko – obiektyw szerokokątny w praktyce fotografa prasowego. Organizator: Tokina. Prowadzący: Grzegorz Michałowski, fotograf Polskiej Agencji Prasowej.
  • Godz. 12.30 – Warsztaty pracy fotografa sportowego. Organizator: Genesis Gear. Prowadzący: Michał Kuczyński, fotograf i wideograf sportowy.
  • Godz. 14.00 – Oświetlenie studyjne dla amatora. Jak rozpocząć przygodę z fotografią studyjną? Organizator: Quantuum. Prowadzący: Marcin Woźniak, specjalista od oświetlenia studyjnego Quantuum.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl