ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sigma dp0 Quattro - szerokokątna wersja kompaktu z matrycą Foveon Antoni Żółciak

2015-02-10
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sigma dp0 Quattro - szerokokątna wersja kompaktu z matrycą Foveon
Sigma dp0 Quattro
Sigma zapowiedziała dp0 Quattro - kompakt oparty na matrycy Foveon i szerokokątnym, stałoogniskowym obiektywem

Sigma dp0 Quattro będzie czwartym kompaktem w serii. Producent znów zdecydował się na wykorzystanie matrycy Foveon X3 o wymiarach 23,5 x 15,7 mm, składającej się z trzech warstw o różnej rozdzielczości (19,6 milionów pikseli na warstwie niebieskiej i po 4,9 milionów na warstwie zielonej i czerwonej). Wykorzystanie tej technologii ma, według twórców, przełożyć się m.in. na zmniejszenie szumu cyfrowego. Maksymalna rozdzielczość plików JPEG może mieć nawet 7680 x 5120 pikseli, podczas gdy format RAW ma 5424 x 3616 pikseli.

W połączeniu z procesorem obrazu TRUE II, sensor dp0 Quattro oferuje czułość ISO od 100 do 6400. Z informacji opublikowanych do tej pory nie wynika, że nowa Sigma będzie obsługiwać nagrywanie filmów. Dostaniemy za to stałoogniskowy obiektyw o ogniskowej 14 mm (21 mm w ekwiwalencie dla małego obrazka) i jasności f/4, wykorzystujący w konstrukcji optycznej cztery elementy ze szkła niskodyspersyjnego (FLD), dwie soczewki ultraniskodyspersyjne (SLD) oraz dwie asferyczne. Wszystko to przełożyć się ma na zmniejszenie aberracji chromatycznej i dystorsji, co przy szerokim kącie ma niebanalne znaczenie.

Cena i data wprowadzenia dp0 Quattro do sprzedaży nie są jeszcze znane. Wiemy natomiast, że do kompaktu będzie można dokupić wizjer optyczny VF-51.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wolisz pojedyncze numery?
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl