ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Google Photos będzie samodzielne? Antoni Żółciak

2014-08-04
3 komentarzy
22
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Google Photos będzie samodzielne?
Google Photos; fot. Antoni Żółciak
Popularnością Google+ wciąż nie dorasta do pięt Facebookowi - i zapewne dlatego gigant z Mountain View zdecyduje się odseparować od swojego serwisu społecznościowego program Photos, mający ogromne szanse na samodzielny sukces

Wiadomość nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, choć o jej wysokim prawdopodobieństwie pisze Bloomberg, swoje trzy grosze dorzucił też Engadget. "W naszej ciemni zawsze pracujemy nad nowymi rozwiązaniami fotograficznymi", wymijająco mówił rzecznik Google. Dwuznaczność tego stwierdzenia nie pozwala na wysnucie żadnych wniosków, ale ilość plotek otaczających Google Photos (Google Zdjęcia) znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Z czego to wynika?


Google Photos; fot. Antoni Żółciak
Google Photos; fot. Antoni Żółciak

W chwili obecnej korzystanie z Photos wiąże się z koniecznością posiadania konta w Google+. Jeśli użytkownik takowego nie posiada, nie będzie mógł użyć świetnych, szybkich narzędzi do amatorskiej obróbki obrazu. Na zawartych w artykule zrzutach ekranu zauważycie, że aplikacja jest podobna do istniejących już rozwiązań - jej funkcjonalność jest najbliższa Snapseedowi, którego Google kupiło jeszcze we wrześniu 2012 roku. Konsekwentne rozszerzanie funkcjonalności Zdjęć doprowadziło do powstania naprawdę wygodnej i rozbudowanej propozycji - szkoda tylko, że ukrytej w portalu społecznościowym.

Według Bloomberga, sytuacja może już niedługo ulec zmianie. Niewykluczone bowiem, że producent zupełnie odłączy Photos od Google+ i nada aplikacji nową nazwę. Jeśli urzeczywistniłby się taki scenariusz, pod znakiem zapytania mogą stanąć dotychczasowe programy należące do portfolio firmy Larryego Page’a. A jest nad czym się zastanawiać - na Google+ każdego tygodnia trafia 1,5 mld fotografii.

Google Photos; fot. Antoni Żółciak
Google Photos; fot. Antoni Żółciak
Google Photos; fot. Antoni Żółciak
Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl